Swiat i Rosja
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty W czym Ewa masz racje

Czw Wrz 15, 2022 10:10 pm
Ty wiele razy zarzucala  Putinowi to, ze on nie oddaje rozkazu niszczyc centra podejmowania decyzje, czyli trzeba rozwalac Kijow. Ja caly czas pisalem, ze te centra znajduja sie w Londynie i Waszyngtonie, wiec bez rozpoczecia III WS z uzyciem broni atomowej tego nie da sie zrobic. I tego trzymam sie nadal.
I tym nie mniej doszedlem do tego, ze trzeba nanosic uderzenia, i chociaz nie po centrum, gdzie podejmuja sie decyzje, a na nizszym szczeblu, czyli po administracji Zielenskiego, po ukr. sztabu generalnemu, jak i po innym celom, ktore jak na razie  Rosja nie atakuje.
Doszedlem do tego, rozmyszlajac nad tym jak dziala moja fabryka, ktora jest czescia bardzo duzego holdingu.
Otoz, ten holding nalezy do rodziny,  pochodzenia  hinduskiego. I to ona jest centrum podejmowania decyzje. Ale oni tylko podejmuja decyzje, a od ich wykonania maja  ludzi, ktorym za to placa. Wiec  swoje decyzje oni przekazuja dyrektorom poszczegolnych fabryk, ktore  koordynuja wykonanie tych decyzje, przekazujac ich wykonanie na nizszy szebel, czy do kierownikow poszczegolnych dzialow. I tak naprawde to my , kierownicy poszczegolnych dzialow  fabryki robia cala robote, ale bez koordynacji naszych dzialan fabryka nie bylaby wstanie funkcjonowac.
A teraz to samo przeniose  na to, co stanowi tematem tego watku, czyli jakie cele musza byc zniszczone, zeby fabryka, czyli byla Ukraina, nie mogla fukcjonowac.
Otoz, odpowiednik tej  rodziny, ktora jest wlascicielem tego holdingu  jest tak zwany zbiorowy zachod, i on jest poza zasiegiem jak na razie (oby tak i pozostalo sie). Ale podejmowane przez niego decyzje ktos musi wykonac, i kordynowac dzialania  poszczegolnych resortow.

MO Rosji dzien w dzien przekazuje  informacje, ze zostal zniszczony centrum dowodzenia jakiejs  ukr. jednostki. To naprawde wazne, ale    to nie zachwieje dzialnosc calego panstwa. Bo ci kto koordynuje dzialnia szybko sytuacje wyprostuja, wyznaczajac nowych ludzi na dowodcow nizszego szczebla. To tak, jakby  zwolnil sie  kierownik jakiegos dzialu fabryki. Na jego miejsce bardzo szybko znajda zamiane. Wiec trzeba zwolnic tego, kto koordynuje dzialania, czyli dyrekcje fabryki, co  w przypodku bylej Ukrainy odpowiada  administracji prezydenat, a takze  roznym ministerstwom.
Wiec co z tego wynika?
Centrum podejmowania deczje Rosja nie moze niszczyc, ale  najwyzszej rangi przedstawiciele panstwa ukrainskiego  musza byc zlikwidowani, moze nie w pierwszej kolejnosci, ale na pewno nie w ostatniej. I moim zdaniem czas na to juz nadszedl.Wlasnie tak robia Amerykanie, zabijajac przywodcow tych panstw, ktore staraja sie zniszczyc.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Czw Wrz 15, 2022 10:34 pm
Boże, Igor, ty naprawdę nie rozumiesz, co piszę? Przecież cały czas piszę, że należy obciąć łapy, które wykonują rozkazy zamorskich centrali. Bez tych łap centrale są bezsilne, bo same walczyć nie pójdą. A łapy są w Kijowie. I to nie tylko łapy ale i ich zagraniczni kontrolerzy tych łap. Władca jest tylko tak długo silny, jak długo ma na najwyższym szczeblu wykonawców swych decyzji.
I tu jest pies pogrzebany, bo Rosja nie decyduje się na ten krok, tylko w kółko niszczy wykonawców niższego szczebla. A oni odrastają jak ośmiornica.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Czw Wrz 15, 2022 10:39 pm
eva15 napisał:Boże, Igor, ty naprawdę nie rozumiesz, co piszę?

Ewa, czego ja nie rozumiem?
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Wlasnie dlatego nie mialem wiekszej chceci zakladac ten watek

Czw Wrz 15, 2022 10:43 pm
Bo z gory wiedzialem, ze nie bedziemy dyskutowac o tym co napisalem, a o czym innym.
Ewa, czy musialas od razu wyskakiwac ze slowami, ze ja nie rozumiem to co ty piszesz? Przeciez z calego mojego wpisu jasne wynika, ze uznaje twoja racje, gdy ty pisala o tym, ze trzeba walic po Kijowu.
I to byl moj ostatni watek. Zaloze kolejny dopiero wtedy, gdy ktos zalozy wlasny.

eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Czw Wrz 15, 2022 10:49 pm
Igor napisał:
eva15 napisał:Boże, Igor, ty naprawdę nie rozumiesz, co piszę?  

Ewa, czego ja nie rozumiem?

Tłumaczysz mi rzeczy oczywiste:

Ty wiele razy zarzucala Putinowi to, ze on nie oddaje rozkazu niszczyc centra podejmowania decyzje, czyli trzeba rozwalac Kijow. Ja caly czas pisalem, ze te centra znajduja sie w Londynie i Waszyngtonie,

Ja wiem, gdzie jest główne centrum dowodzenia i starałam ci się wytłumaczyć, że ono bez centralnych wykonawców (Kijowa) nie miałoby szans na sukces.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Czw Wrz 15, 2022 10:51 pm
Igor napisał:Bo z gory wiedzialem, ze nie bedziemy dyskutowac o tym co napisalem, a o czym  innym.
Ewa, czy musialas od razu wyskakiwac ze slowami, ze ja nie rozumiem to co ty piszesz? Przeciez z calego mojego wpisu jasne wynika, ze uznaje  twoja racje, gdy ty pisala o tym, ze trzeba walic po Kijowu.

OK, nie wyraziłeś się jasno.Myślałam, że znów mnie pouczasz, gdzie jest prawdziwe centrum dowodzenia, sorry.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Czw Wrz 15, 2022 10:56 pm
eva15 napisał:
OK, nie wyraziłeś się jasno.Myślałam, że znów mnie pouczasz, gdzie jest prawdziwe centrum dowodzenia, sorry.

A tytul watku tobie nic nie mowil?
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Czw Wrz 15, 2022 10:58 pm
Igor napisał:
eva15 napisał:
OK, nie wyraziłeś się jasno.Myślałam, że znów mnie pouczasz, gdzie jest prawdziwe centrum dowodzenia, sorry.

A tytul watku tobie nic nie mowil?

To prawda, nawet się trochę dziwiłam, bo mi tekst i tytuł nie pasowały. Jest OK, zostawmy dywagacje.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Czw Wrz 15, 2022 11:05 pm
eva15 napisał:

To prawda, nawet się trochę dziwiłam, bo mi tekst i tytuł nie pasowały. Jest OK, zostawmy dywagacje.

Ja zawsze staram sie wyjasnic swoj punkt widzenia, a ty za kazdym razem to odbierasz, ze ja ciebie pouczam.
A jak tobie moje porownanie dzialnosc mojej fabryki z byla Ukraina Very Happy
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Czw Wrz 15, 2022 11:24 pm
Igor napisał:
eva15 napisał:

To prawda, nawet się trochę dziwiłam, bo mi tekst i tytuł nie pasowały. Jest OK, zostawmy dywagacje.

Ja zawsze staram sie wyjasnic swoj punkt widzenia, a ty za kazdym razem to odbierasz, ze ja ciebie pouczam.
A jak tobie moje porownanie dzialnosc mojej fabryki z byla Ukraina   Very Happy

Porównanie jest dobre, ale nie odkrywcze. Każda hierarchia rządzi się dokładnie tymi samymi prawami. Obojęte czy w fabryce, czy w polityce, czy na polu bitwy, albo nawet w strukturach kościelnych. Zawsze są na górze decydenci, pod nimi główni wykonawcy-koordynatorzy, a pod nimi operacyjni wykonawcy niższego szczebla. Najlepiej to widać w strukturach armii.
Rosja wali w wykonawców najniższego szczebla i dlatego powoli niechętnie czytam doniesienia, ile to znów jakiś jednostek Ukrów rozwalono na polu bitwy i ile sprzętu zniszczono. W tym specjalizuje się rusvesna. Nie twierdzę, że to nieważne, ale mniej efektywne, kosztuje dużo czasu no i śmierć własnych jednostek. Tymczasem walnięcie w Kijów, w sieć energetyczną, w drogi i połączenia kolejowe (np. z Polską) na zachodzie Ukrainy oszczędziłoby życie wielu żołnierzy na froncie i skróciłoby całą tę operację.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 9:36 am
eva15 napisał:
Rosja wali w wykonawców najniższego szczebla  

Bo Rosja prowadzi operacje specjalna z bardzo jasnie okreslonymi celami, a nie totalna wojne. Cel tej operacji Putin okreslil na samym poczatku - demilitarizacja i denafikacja, a przede wszystkim pomoc w wyzwoleniu okupowanych przez ukrow terenow Donbasu. Ani slowem nie wspomnial o okupacji  i zmianach wladzy na Ukrainie. Wiec on i dziala zgodnie z tym, co zadeklorowal. Reszta my sami sobie dodali. Ale obecnie, gdy zaangazowanie NATO w dzialania bojowe juz przekroczylo ramy zwyklej pomocy, to  i format tej operacji powinien byc zmieniony. I cos mi sie wydaje, ze taka wlasniee decyzja na Kremlu zostala podjeta.

eva15 napisał:
i dlatego powoli niechętnie czytam doniesienia, ile to znów jakiś jednostek Ukrów rozwalono na polu bitwy i ile sprzętu zniszczono. W tym specjalizuje się rusvesna. Nie twierdzę, że to nieważne, ale mniej efektywne, kosztuje dużo czasu no i śmierć własnych jednostek.

W ramach zadeklarowanej czesci tej operacji, czyli demilitaryzacja, to jest niezbedne. Ja nie ustane powtarzac, ze brak  ofensywy rosyjskiej armii to nie skutek  duzego oporu ukrow, czy niewystarczajacych sil, a tylko celowe dzialanie, majace za cel w pozycyjnych walkach zniszczyc jak najwiecej  ukr. zolnierze, najemnikow i sprzetu.

eva15 napisał:  Tymczasem walnięcie w Kijów, w sieć energetyczną, w drogi i połączenia kolejowe (np. z Polską)  na zachodzie Ukrainy oszczędziłoby życie wielu żołnierzy na froncie i skróciłoby całą tę operację.

Ale calkowicie przeczyloby celom operacji, zadeklarowanej przez Putina. Bo on na samym poczatku oglosil, ze armia rosyjska bedzie dzialac maksymalnie ostroznie i zrobi wszystko, zeby ludnosc cywilna na terytorium bylej Ukrainy nie ucierpiala. Bez zmiany formatu dzialan bojowych rosyjska armia  ma zwiazane rece. Wiec  chodzi o polityczna decyzje, ktora musi byc podjeta na podstawie zmieniajacych sie warunkow. Zaangazowanie wojsk NATO w konflikt, taka podstawe daje, i taka decyzja bedzie ze zrozumieniem przyjeta  przez partnerow Rosji, a i sami Rosjanie  beda inaczej patrzec na bombardowania  Kijowa i infrastruktury cywilnej, ktora wykorzystuje sie przez wojska ukrainskie i natowskie. Sdze ze wlasnie temu sluza coraz czescie pijawiajace sie doniesienia w rosyjskie strefie informatycznej, ze w walkach czasami uczestniczy wiecej przedstawiciele krajow NATO, niz ukrow.
Wiec  na podstawie tej wiedzy, jaka my posiadamy, Rosja od poczatku zwiazala sobie rece, bardzo mocno ograniczajac zakres tej operacji. Ale Putin jest znany z tego, ze potrafi dostosowac swoje dzialania do zmieniajacych sie warunkow.
Oprocz tego, a jestem tego wprawie pewien, Putin uwaza, ze czas gra na korzysc Rosji, i on jeszcze nie porzucil mysli, ze wszystko uda sie osiagnac mala krwia.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 10:11 am
Igor napisał:

Ale calkowicie przeczyloby celom operacji, zadeklarowanej przez Putina. Bo on na samym poczatku oglosil, ze armia rosyjska bedzie dzialac maksymalnie ostroznie i zrobi wszystko, zeby ludnosc cywilna na terytorium bylej Ukrainy nie ucierpiala.

Uderzenie w drogi zaopatrzenia armii, w sieć kolejową, dworce kolejowe, mosty, stacje telewizyjne, sieć telefoniczną (komórki!) itp. nie powoduje, w moich oczach przynajmniej, masowej śmierci ludności cywilnej i jej cierpień.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 10:54 am
eva15 napisał:

Uderzenie w drogi zaopatrzenia armii, w sieć kolejową, dworce kolejowe, mosty, stacje telewizyjne, sieć telefoniczną (komórki!) itp. nie powoduje, w moich oczach przynajmniej, masowej śmierci ludności cywilnej i jej cierpień.

W twoich oczach moze nie powoduje. Ale na dworcach mnostwo cywile, po koleja poruszaja sie pociagi pasazerskie i tak dalej. Pozbawienie ludnosci telewizji i lacznosci ich ozlabia. Ewa, cierpienia ludnosci cywilnej polegaja na wielu aspektach. I w ramach operacji specjalnej, chcialo sie tego uniknac.
Ewa, to my sami sobie wmowili, ze cele Rosji sa noie takie, jakie byli deklarowane. A okazuje sie, ze trzeba uwaznie sluchac co Putin mowi, a nie starac sie domyslic sie, co on zrobi nam nie mowiac.
Byc moze w planach Putina bylo jako pierwszy etap opracja specjalna, polegajaca na tym, zeby demilitaryzowac byla Ukraine, a dopiero pozniej, w zaleznosci od sytucji, zmienic format. Bo ja tak naprawde nie wierze w to, ze mozna denafikowac jakis kraj, nie okupujac go, i nie zmieniajac jego kierownictwo.
Demilitarizacja Ukrainy juz zostala skonczona, obecnie demilitaryzuje sie Europa.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 11:17 am
Igor napisał:
eva15 napisał:

Uderzenie w drogi zaopatrzenia armii, w sieć kolejową, dworce kolejowe, mosty, stacje telewizyjne, sieć telefoniczną (komórki!) itp. nie powoduje, w moich oczach przynajmniej, masowej śmierci ludności cywilnej i jej cierpień.

W twoich oczach moze nie powoduje. Ale na dworcach mnostwo cywile, po koleja poruszaja sie pociagi pasazerskie i tak dalej. Pozbawienie ludnosci  telewizji i lacznosci  ich ozlabia. Ewa, cierpienia ludnosci cywilnej polegaja na wielu aspektach. I w ramach operacji specjalnej, chcialo sie tego uniknac.
Ewa, to  my sami sobie wmowili, ze cele Rosji sa noie takie, jakie byli deklarowane. A okazuje sie, ze trzeba uwaznie sluchac co Putin mowi, a nie starac sie domyslic sie, co on zrobi nam nie mowiac.
Byc moze w planach Putina bylo jako pierwszy etap opracja specjalna, polegajaca na tym, zeby demilitaryzowac  byla Ukraine, a dopiero pozniej, w zaleznosci od sytucji, zmienic format. Bo ja tak naprawde nie wierze w to, ze mozna denafikowac jakis kraj, nie okupujac go, i nie zmieniajac jego kierownictwo.
Demilitarizacja  Ukrainy  juz zostala skonczona, obecnie demilitaryzuje sie Europa.

No jeśli pozbawienie kogoś telewizji czy komórki go osłabia i jest niehumanitarne, to chyba lepiej od razu się wycofać z Ukrainy. Przecież tak rozumując Rosja nie powinna oddać nawet jednego strzału, wszak wiadomo, że ostrzeliwanie altyrelyjskie może niechcący powodować, i zaprewne nie raz spowodowało, straty w ludziach. No chyba, że Putin uważa, że brak tv jest nieludzki, ale ostrzał artyleryjski nie, więc jest OK.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 11:47 am
eva15 napisał:

No jeśli pozbawienie kogoś telewizji czy komórki go osłabia i jest niehumanitarne, to chyba lepiej od razu się wycofać z Ukrainy.


Ewa, a kto pisze o tym, ze to nie humanitarne? Ja takiego nie pisalem, i Putin nic o tym nie mowil. ja napisalem, ze to ludnosc cywilna, pozbawiona telewizji i lacznosci ozlabia. I to prawda.Putin nie chcial mieszkancow ukrainy ozlabiac przeciwko Rosji.




eva15 napisał:Przecież tak rozumując Rosja nie powinna oddać nawet jednego strzału, wszak wiadomo, że ostrzeliwanie altyrelyjskie może niechcący powodować, i zaprewne nie raz spowodowało, straty w ludziach. No chyba, że Putin uważa, że brak tv jest nieludzki, ale ostrzał artyleryjski nie, więc jest OK.

Ty cos sama wymyslila, i sama z soba sprzeczasz sie. :-)
Widzisz co wychodzi, gdy nieuwaznie przeczytasz tekst, na ktory dajesz odpowiedz.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 12:31 pm
To wynika z tego, że użyłeś słowa "ozlabia" . Myślałam, że chodzi ci o "osłabia", ale nie, pewnie masz na myśli "rozzłoszcza" , ale nie wiem.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 2:34 pm
eva15 napisał:To wynika z tego, że użyłeś słowa "ozlabia" . Myślałam, że chodzi ci o "osłabia", ale nie, pewnie masz na myśli "rozzłoszcza" , ale nie wiem.

To rosyjskie slowo озлобить, czyli вызвать в ком-либо злобу; ожесточить.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 6:07 pm
Igor napisał:
eva15 napisał:To wynika z tego, że użyłeś słowa "ozlabia" . Myślałam, że chodzi ci o "osłabia", ale nie, pewnie masz na myśli "rozzłoszcza" , ale nie wiem.

To rosyjskie slowo озлобить, czyli вызвать в ком-либо злобу; ожесточить.

Taak, Putin myśli, że jak zostawi rodzinom banderowców na zachodzie Ukry telefony i tv, to oni nie będą się na niego złościć. Może jeszcze wierzy w to, że go pokochają?
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 6:40 pm
eva15 napisał:

Taak, Putin myśli, że jak zostawi rodzinom banderowców na zachodzie Ukry telefony i tv, to oni nie będą się na niego złościć. Może jeszcze wierzy w to, że go pokochają?

Ewa, a czy byla Ukraina sklada sie tylko z zachodniej czesci, i wszysci sa banderowcami? Ja jestem ppewien, ze wieksza czesc mieszkancow bylej Ukrainy jest do odzyskania dla Rosji, i Putin o tym caly czas pamieta.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 6:57 pm
Igor napisał:
eva15 napisał:

Taak, Putin myśli, że jak zostawi rodzinom banderowców na zachodzie Ukry telefony i tv, to oni nie będą się na niego złościć. Może jeszcze wierzy w to, że go pokochają?

Ewa, a czy byla Ukraina sklada sie tylko z zachodniej czesci, i wszysci sa banderowcami?  Ja jestem ppewien, ze  wieksza czesc mieszkancow bylej Ukrainy jest do odzyskania dla Rosji, i Putin o tym caly czas pamieta.

Wschodnia Ukraina, która jest w znacznym stopniu prorosyjska przeżywa gehennę wojny, jest po części bez wody, prądu, telefonów i Rosja nie zawsze potrafi tych ludzi obronić (vide Izum).
Zachodnia Ukraina, która wg mnie nigdy nie będzie (od dawna już nie była) prorosyjska jest przez Putina dopieszczana, prąd, tv , telefony wszystko działa.

Zapewne jest w tym bardzo głęboka mądrość, której nikt, kto nie jest Rosjaninem nie zrozumie. Za małą ma głowę...
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 7:04 pm
eva15 napisał:

Zapewne jest w tym bardzo głęboka mądrość, której nikt, kto nie jest Rosjaninem nie zrozumie. Za małą ma głowę...

I tak walsnie jest.
otoz, Ewa, moja siostra mieszka w Czugujeiwe, czyli na terytorium podkontrolnym Kijowu. To wschodnia czesc, i tam mieszka mnostwo prorosyjskiej ludnosci. Rowniez obwody Nikolajewski i Odesski zamieszkuja prorosyjscy ludzi. Obwody Kirowogradski, Poltawski i Dniepropietrowski to rowniez te obszary, gdzie ludzi o prorosyjskich pogladach stanowili wiekszosc. Nie bede nawet wspominac o obwodach Czernigowskim i Sumskim, bo i tam bardzo duzo ludzi o pogladach prorosyjskich. To wiele miliony ludzi, ktorym Putin chce ograniczyc cierpienia i niewygody zycia, bo uwaza, ze oni nie sa jeszcze stacone. Tak naprawde gehenne dzialan bojowych odczuwa stosunkowo niewielka czesc mieszkancow bylej Ukrainy.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 9:03 pm
Igor napisał:
eva15 napisał:

Zapewne jest w tym bardzo głęboka mądrość, której nikt, kto nie jest Rosjaninem nie zrozumie. Za małą ma głowę...

I tak walsnie jest.
otoz, Ewa, moja siostra mieszka w Czugujeiwe, czyli na terytorium podkontrolnym Kijowu. To wschodnia czesc, i tam mieszka mnostwo prorosyjskiej ludnosci.  Rowniez obwody Nikolajewski i Odesski zamieszkuja prorosyjscy ludzi. Obwody Kirowogradski, Poltawski i Dniepropietrowski to rowniez  te obszary, gdzie ludzi o prorosyjskich pogladach stanowili wiekszosc. Nie bede nawet wspominac o obwodach Czernigowskim i Sumskim, bo i tam bardzo duzo ludzi o pogladach prorosyjskich. To  wiele miliony ludzi, ktorym Putin chce ograniczyc cierpienia i niewygody zycia, bo uwaza, ze oni nie sa jeszcze stacone. Tak naprawde gehenne dzialan bojowych odczuwa stosunkowo niewielka czesc mieszkancow bylej Ukrainy.

Tę gehennę ma akurat ta część Ukrainy, która jako jedyna walczyła zbrojnie już w 2014 r. przeciw banderowcom a potem przez 8 lat była ostrzeliwana. Jaka to dla tych ludzi pociecha, że są tylko małą częścią?
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 9:17 pm
eva15 napisał:
Tę gehennę ma akurat ta część Ukrainy, która jako jedyna walczyła zbrojnie już w 2014 r. przeciw banderowcom a potem przez 8 lat była ostrzeliwana. Jaka to dla tych ludzi pociecha, że są tylko małą częścią?

Ewa, przeciez w poprzednim poscie ty pisala co innego: "Wschodnia Ukraina, która jest w znacznym stopniu prorosyjska przeżywa gehennę wojny, jest po części bez wody, prądu, telefonów i Rosja nie zawsze potrafi tych ludzi obronić (vide Izum).
Zachodnia Ukraina, która wg mnie nigdy nie będzie (od dawna już nie była) prorosyjska jest przez Putina dopieszczana, prąd, tv , telefony wszystko działa."

Ja tobie dalem do zrozumienia, ze Wschodnia Ukraina to duzo wiecej, niz tylko te obszary, ktore tobie wydaja sie.
oprocz tego gehenne ta "mala" czesc nie przezywa. maja oczywiscie swoje trudnosci, do ktprych juz dawno przyzwyczaili sie, ale wieksza czesc Donbasu zyje calkowicie zyciem pokojowym. Nie myl dzialania propagandowe, ze stanem rzeczywistym.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 9:22 pm
Igor napisał:[

Ewa, przeciez w poprzednim poscie  ty pisala co innego: "Wschodnia Ukraina, która jest w znacznym stopniu prorosyjska przeżywa gehennę wojny, jest po części bez wody, prądu, telefonów i Rosja nie zawsze potrafi tych ludzi obronić (vide Izum).
Zachodnia Ukraina, która wg mnie nigdy nie będzie (od dawna już nie była) prorosyjska jest przez Putina dopieszczana, prąd, tv , telefony wszystko działa."

Ja tobie dalem do zrozumienia, ze Wschodnia Ukraina to duzo wiecej, niz  tylko te obszary, ktore tobie wydaja sie.
oprocz tego  gehenne  ta "mala" czesc nie przezywa. maja  oczywiscie swoje trudnosci, do ktprych juz dawno przyzwyczaili sie, ale wieksza czesc Donbasu zyje calkowicie  zyciem pokojowym.  Nie myl dzialania propagandowe, ze stanem rzeczywistym.

Przestań mi coś wmawiać. Ja mam w tetj chwili głównie na myśli ludzi prześladowanych teraz w Izumie, bardzo im współczuję. Ale i Donbas, zwłaszcza Donieck jest cały czas ostrzeliwany i są ofiary.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Pią Wrz 16, 2022 9:25 pm
eva15 napisał:
Przestań mi coś wmawiać. Ja mam na myśli ludzi prześladowanych teraz w Izumie, bardzo im współczuję.

Ja nic tobie nie wmawiam. ja tobie pisalem o mojej rodzinie, a ty mnie wyskakujesz z tekstem, ze martwisz sie o ludziach z Iziuma.

I na tym koncze ta dyskusje, bo zaczyna sie cyrk absurdow.
jeslim masz pomysl na nowy temat, to chetnie dolacze sie.
Sponsored content

W czym Ewa masz racje Empty Re: W czym Ewa masz racje

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach