Swiat i Rosja
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 3:38 pm
Wygląda na to, że Putin dziś wieczorem wygłosi orędzie do narodu. Chodzi pewnie o uznanie przyjęcia nowych republik w skład FR oraz być może o rozpoczęcie regularnej wojny. Zobaczymy, piszcie, gdy się czegoś dowiecie.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 7:19 pm
Chyba się kacapowi z moskwy coś pomyliło, jak dotąd żadnego orędzia nie ma.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 7:41 pm
eva15 napisał:Chyba się kacapowi z moskwy coś pomyliło, jak dotąd żadnego orędzia nie ma.

I nie mialo byc. Ludzi sami nakrecaja sie, i lacza rozne fakty wedlug wlasnych oczekiwan.

Otoz, dzis zostala podana do publicznej wiadomosci informacja, ze odbeda sie referenada  w dniach  23  - 27  biezacego miesiaca, na ktorych mieszkancy 4 bylych obwodow  bylej Ukrainy maja  wypowiedziec sie w sprawie przylaczenia do Rosji.
I rowniez dzis zostala podana wiadomosc, ze  Putin ma wystapic w TV.
Wielu polaczyli te dwie wiadomosci w jedna, i sami sobie wmowili, ze Putin ma wystapic w sprawie przyjecia tych obwodow w sklad Rosji, i nie pomysleli, ze  sprawa referendum to decyzja  kierownictwa tych obwodow, a nie Rosji. Formalnie Rosja  w zaden sposob nie uczestniczy ani w przygotowaniach tych referenda, a nie w sprawie ich przeprowadzenia, i dopoki wyniki  nie beda znane, to Putin w zadne sposob nie moze zabierac w tej sprawie glosu.
A o co chodzilo z tm wystapieniem Putina?
Nic nadzwyczajnego:

Путин поздравил жителей Адыгеи, КБР и КЧР со 100-летием регионов

https://www.vesti.ru/article/2950760

A jako ciekawostka moze sluzyc ta informacja:
Macron, gdy tylko zostalo ogloszono o przeprowadzenie referenda, od razu zechcial pogadac o tym z Putinem, ale  on nie mial ani czasu, ani checi pogadac z zabojadem.  :-)
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty A moze cos jest na rzeczy?

Wto Wrz 20, 2022 7:56 pm
Chcialnbym, zeby jednak Putin wystapil z oredziem do narodu, i nareszcie powiedzial cos wiecej, bo bardzo jestem ciekawy tego, jakie jednak sa plany kierownoctwa Rosji.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 9:06 pm
Igor napisał:Chcialnbym, zeby jednak Putin wystapil z oredziem do narodu, i nareszcie  powiedzial cos wiecej, bo bardzo jestem ciekawy tego, jakie jednak sa plany kierownoctwa Rosji.

No to ja ci powiem, jak będzie:
wg mnie szykuje się niejako powtórka z Krymu, z drobnymi różnicami. DRL i LRL już wcześniej ogłosiły się niezależnymi republikami i Rosja to uznała, teraz ogłoszą się pozostałe dwa obwody. Potem wszyscy wystąpią (razem albo jedne po drugim) oficjalnie o przyłączenie do Rosji i Rosja w uroczystym akcie to uzna. Teraz Putin już wyjścia nie ma, zabawy w Mińsk III nie będzie, wszystkie karty pójdą na stół. No i później Rosja musi oficjalnie przystąpić do wojny, skoro jej tereny są atakowane.... Czy z tego powodu nastąpi powszechna mobilizacja? Niekoniecznie, ale zapewne zmieni się tryb prowadzenia działań wojennych.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 9:08 pm
Igor napisał:
A jako ciekawostka moze sluzyc ta informacja:
Macron, gdy tylko zostalo ogloszono o przeprowadzenie referenda, od razu zechcial pogadac o tym z Putinem, ale  on nie mial ani czasu, ani checi pogadac z zabojadem.  :-)
Kacap pisze, że podobno Putin wygarnął Macronowi, że z francuskiej broni atakowani i mordowani są ludzie w Donbasie. Ale czy kacapowi_ z_ moskwy można wierzyć? Smile Smile
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 9:14 pm
eva15 napisał:
No to ja ci powiem, jak będzie:

Twoje slowa jak balsam na moja obolala dusze :-)
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 9:21 pm
Igor napisał:
eva15 napisał:
No to ja ci powiem, jak będzie:
Twoje slowa  jak balsam na moja obolala dusze  :-)

Smile Smile

A tak na serio:

1. Sądzisz, że te obwody podejmują samodzielnie decyzje i stawiają faktami dokonanymi zaskoczonego Putina pod ścianę? Ja nie sądzę. Każdy ruch jest obgadany i ustalony, nawet jak wygląda na spontaniczne działania.
.
2. Chyba nie sądzisz, że Putin w obliczu takiej sytuacji poprosi Zachód o rozwiązanie problemu w ramach jakiegoś nowego Mińsk III i zaproponuje federację Ukrainy? Mad
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 9:28 pm
eva15 napisał: Ale czy kacapowi_ z_ moskwy  można wierzyć?  Smile  Smile

Mozna, dlaczego nie? Dzis od poludnia zaczela sie histeria w runecie odnosnie oredzia Putina. Ja tym nie histerizowal sie, a po prostu wszedlem na strone krmlin.ru, i wiele dla mnie stalo jasne.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 9:34 pm
eva15 napisał:

1. Sądzisz, że te obwody podejmują samodzielnie decyzje i stawiają faktami dokonanymi zaskoczonego Putina pod ścianę? Ja nie sądzę. Każdy ruch jest obgadany i ustalony, nawet jak wygląda na spontaniczne działania.

Tak nie sadze, i dlatego napisalem:" Formalnie Rosja w zaden sposob nie uczestniczy ani w przygotowaniach tych referenda, a nie w sprawie ich przeprowadzenia".
I dla mnie jest oczywistym, ze faktycznie o tym wzystkim decyduje Rosja.
.
eva15 napisał:
2. Chyba nie sądzisz, że Putin w obliczu takiej sytuacji poprosi Zachód o rozwiązanie problemu w ramach jakiegoś nowego Mińsk III i zaproponuje federację Ukrainy? Mad

Jestem pewien, ze Putin nie poprosi Zachod.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 9:36 pm
Igor napisał:
eva15 napisał: Ale czy kacapowi_ z_ moskwy  można wierzyć?  Smile  Smile

Mozna, dlaczego nie? Dzis od poludnia zaczela sie histeria w runecie odnosnie oredzia Putina. Ja tym nie histerizowal sie, a po prostu wszedlem na strone krmlin.ru, i wiele dla mnie stalo jasne.

No przecież żartuję. Kacap jest OK.

Co dla ciebie stało się jasne po wejściu na kremlin.ru? Podobno orędzie ma być jutro...
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 9:39 pm
Igor napisał:
Tak nie sadze, i dlatego napisalem:" Formalnie Rosja  w zaden sposob nie uczestniczy ani w przygotowaniach tych referenda, a nie w sprawie ich przeprowadzenia".
I dla mnie jest oczywistym, ze faktycznie o tym wzystkim decyduje Rosja.

Jestem pewien, ze Putin nie poprosi Zachod.

No to co pozostaje oprócz scenariusza, który opisałam? Putin będzie musiał zrobić to, co w przypadku DRL i LRL mógł/powinien zrobić 8 lat temu razem z uznaniem Krymu. No ale jest jak jest i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem..
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 9:44 pm
eva15 napisał:  No ale jest jak jest i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem..

Ja nie placze, ja cierpliwie czekam.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 9:52 pm
Igor napisał:
eva15 napisał:  No ale jest jak jest i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem..

Ja nie placze, ja cierpliwie czekam.

Ja nie mówiię, że ty płaczesz. To z mlekiem to takie polskie porzekadło -nie ma co płakać nad tym, co już się stało i się nie odstanie. Mleko się wylało i koniec... Czyli - wg mnie wtedy Putin zrobił błąd, ale nie ma co nad tym płakać.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 10:05 pm
eva15 napisał:
Ja nie mówiię, że ty płaczesz. To z mlekiem to takie polskie porzekadło -nie ma co płakać nad tym, co już się stało i sią nieodstanie. Mleko się wylało i koniec... Czyli - wg mnie wtedy Putin zrobił błąd, ale nie ma co nad tym płakać.

Co do tego, jak bedzie po referendum.
I formalnie i faktycznie zmieni sie wszystko. O ile obecnie w trakcie operacji specjalnej Rosja formalnie pomaga Donbasu bronic sie przed ukrami, a faktycznie zajete dwa kolejnych obwodu prakttycznie nie komentuje sie przez rosyjskie wladze, to po referendach Rosja juz nie bedzie nikomu pomagac, a tylko formalnie i faktycznie wyzwolac wlasne terytoria. I tak mi sie wydaje, ze zanim zmieni sie charakter prowadzonej operacji wojskowej, Rosja wystapi z zadaniem opuszczenia przez ukr. wojsko okupowanych terytoria. Dopiero pozniej operacja specjalna, ktora faktycznie jest wojna ograniczona, z nie do konca jasnymi celami, zmieni sie na wojne wyzwolencza. Wiec nie da sie wykluczyc, ze bedzie w Rosji ogloszona mobilizacja. Oczywiscie to nie bedzie taka mobilizacja jak u ukrow, czyli z lapanki, a tylko rezerwistow, do ktorych zaliczaja sie oficerowie w stanu spoczynku, w odpowienie mlodym wieku, a takze ci, kto sluzbe wojskowa odbyli stosunkowo nie dawno, czyli w ostatnich 5-7 latach.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 10:22 pm
No wiem ,podobnie to widzę, kreśląc, co jutro (lub parę dni później) zrobi Putin. Putin nie ma wyjścia, będzie robił to, co piszę Smile

Co było na kremlin.ru?


Ostatnio zmieniony przez eva15 dnia Wto Wrz 20, 2022 10:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Zachod tez nakreca sie :-)

Wto Wrz 20, 2022 10:23 pm
https://t.me/forbesrussia/44217

Кремлевский пул анонсировал выступление Владимира Путина вечером, 20 сентября. Однако, к 22:00 оно так и не состоялось. По информации двух источников Forbes в Администрации президента, записанное обращение будет показано 21 сентября, когда «проснется Дальний Восток».

Zanim obudzi sie Daleki Wschod, zachod dostanie zawalu :-)
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 10:25 pm
Igor napisał:https://t.me/forbesrussia/44217

Кремлевский пул анонсировал выступление Владимира Путина вечером, 20 сентября. Однако, к 22:00 оно так и не состоялось. По информации двух источников Forbes в Администрации президента, записанное обращение будет показано 21 сентября, когда «проснется Дальний Восток».

Zanim obudzi sie Daleki Wschod, zachod dostanie zawalu  :-)

No jak dostanie zawału, skoro forbes już teraz wie, co jutro zrobi Putin? Zaskoczenia nie będzie.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 10:25 pm
eva15 napisał:

Co było na kremlin.ru?


Nic co mogloby wskazac na planowane przez Kreml oredzie Prezydenta.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 10:26 pm
eva15 napisał:

No jak dostanie zawału, skoro forbes  już teraz wie, co jutro zrobi Putin? Zaskoczenia nie będzie.

Nikt, oprocz ciebie, nie wie co Putin zrobi. Very Happy
avatar
Gość
Gość

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 10:36 pm
Musze dodac mojego "pieprzu by oslodzic" forum. Orędzie Putina do narodu  1f602
Te referenda nie sa zadna nowoscia, one byly jednym z warunkow postanowien z Minska, to ze Ukry nie chcialy je przeprowadzic tak jak wyznal z jednym wideo ktore ogladalam w tlumaczeniu na j. niemiecki Poroszenko to byla taktyka przeciagania sprawy by wyszkolic i przygotowac sie do tego do czego zmusili Rosje. A ze teraz przyszedl czas na nie i zaczelo byc o nich glosno to nie powinno dziwic nikogo. To bylo zapowiadane od poczatku.
eva15
eva15
Liczba postów : 1337
Join date : 29/04/2022

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 10:52 pm
Igor napisał:
eva15 napisał:

No jak dostanie zawału, skoro forbes  już teraz wie, co jutro zrobi Putin? Zaskoczenia nie będzie.

Nikt, oprocz ciebie, nie wie co Putin zrobi.  Very Happy

No się wyzłośliwiłeś. Dobranoc, teraz będziesz lepiej spał.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Wto Wrz 20, 2022 10:57 pm
eva15 napisał:

No się wyzłośliwiłeś. Dobranoc, teraz będziesz lepiej spał.


Wyzloslowilem? Ewa, zadnej zlosliwosci w moich slowach nie bylo.
Dobranoc.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Putin przemowil

Sro Wrz 21, 2022 8:35 am
Co dla mnie bylo oczywistym, nie bylo mowy o przyjeciu nowych obwodow w sklad Rosji, bo bez wynikow referenda nie mozna  tego zrobic, a mowa byla o tym, ze zachod oglosil Rosje wojne, w zwiazku z czym Putin oglosil czesciowa mobilizacje rezerwistow, i w ten sposob specjalna operacja przeciwko banderowcom na terytorium bylej Ukrainy,zmienia sie na wojne przeciko agresorowi.  

W sumie Putin znow zaczal dzialac na uprzedzenie. I jestem pewien, ze powolane 300 000 rezerwistow nie okaza sie na froncie, a tylko zastapia zolnierze, ktore obecnie sluza w regularnej armii, w miejscu dislokacji jednostek, ktore i beda w maksymalnie krotkim czasie wyslane na front ( ca 100 000 juz znajduja sie w poblizu granic Ukrainy i czekaja na rozkaz). To ze czesciowa mobilizacja bedzie ogloszona, dla mnie nie jest nowoscia, to juz wisialo w powietrzy przynajmniej od miesiaca.
Rowniez podana przez Szojgu liczba zabitych rosyjskich zolnierze odpowiada moim przypuszczeniom, nie wiecej niz 6-7 tysiecy. Szojgu nazwal liczbe 5937.
Igor
Igor
Admin
Liczba postów : 1969
Join date : 29/04/2022
Age : 24

Orędzie Putina do narodu  Empty Oredzie Putina

Sro Wrz 21, 2022 8:44 am
Sponsored content

Orędzie Putina do narodu  Empty Re: Orędzie Putina do narodu

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach